Zvíťazí dedko alebo jeho vnuk? Bude to kto z koho? Potom, čo sa mladý Peter dozvie, že dedo Ed bude bývať s ním a jeho rodinou v jednom dome, určite áno!

Všetko by ale bolo v poriadku, kým sa dedko nepresťahuje do Petrovej detskej izby, ktorý sa jej nemieni za žiadnu cenu vzdať a za pomoci kamarátov vymýšľa tie najrôznejšie spôsoby, ako starkého vyštvať z domu. Dedova odveta však na seba nenechá dlho čakať …

Rolu starého otca stvárňuje v hlavnej úlohe skvelý Robert De Niro, ktorému budú vo vojne proti mladej generácii sekundovať ďalšie herecké esá ako okúzľujúca Uma Thurman, oscarový Christopher Walken a nestarnúca Jane Seymour.

Peter toho so svojím starým otcom prežil veľa. Vždy mali k sebe blízko a obaja sa pôvodne tešili, že budú bývať spolu. No trochu sa prepočítali. Dedkovi má totiž Peter prepustiť svoju izbu, čo pre neho znamená narušenie jeho teritória. Staré priateľstvo je od tohto okamihu zabudnuté a z deda sa stáva nepriateľ číslo jeden, ktorý musí za každú cenu odísť preč z domu. Peter vyhlási vojnu bez zľutovania a nachystá na svojho dedka sériu majstrovsky naplánovaných pascí.

Ale ako poznáme Roberta De Nira už z mnohých filmov, niekoľko kanadských žartíkoch ho len tak nerozhodí. Dedo Ed prijme vojnový stav ako výzvu a pustí sa do boja. Akciu strieda protiakcia a po každom zákernom útoku prichádza ešte zákernejšia odpoveď. A ako to už býva, víťaz môže byť len jeden. Ktorý z nich to bude?

Americkú komédiu Ako dostať deda z domu prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár