Keď Davidovi zmizne jeho jediná dcéra Margot, polícia spustí pátranie. Po 37 hodinách však nemá jedinú stopu, a tak sa David rozhodne pozrieť niekam, kde zatiaľ nikto nehľadal – do dcérinho notebooku. Pomocou jej počítača a rozhovorov s jej priateľmi,odhaľujeDaviddcérine tajomstvá a zisťuje, že Margot nebola zďaleka tou dokonalou dcérou, za ktorú ju považoval…

Aké to je keď otec pátra po zmiznutej dcére? Pozrite si trailer k novému thrilleru Pátranie!!!

Thriller Pátranie (orig. Searching) je jedinečný najmä svojou formou. Celý príbeh sa odohráva na obrazovkách notebookov, telefónov či televízie. Hoci podobný spôsob využilo už viacero filmov, kritici sa zhodujú, že Pátranie je prvým z nich, ktorému sa podarilo nevyužívať ho len ako filmársku hračku, ale organicky ním vyrozprávať veľmi ľudský a skutočne napínavý príbeh. Aj vďaka tomu thriller uspel na tohtoročnom festivale Sundance, kde obdržal cenu NEXT Audience Award.

V úlohe zúfalého otca Davida v Pátraní exceluje americký herec John Cho, známy najmä ako poručík Hikaru Sulu z filmovej série Star Trek,či ako Harold Lee zo Zahúlime, uvidíme. Ako detektívka na čele pátrania po jeho dcére mu sekunduje Debra Messing, ktorú preslávila rola Grace v sitcome Will & Grace. Film Pátranie je celovečerným debutom talentovaného režiséra Aneesha Chagantyho. Chaganty je známy svojim vzťahom k technológiám a jeho krátky film SEEDS, celý nakrútený technológiou Google Glass, videlo pred štyrmi rokmi za 24 hodín milión divákov, vďaka čomu ho spoločnosť Google najala na nakrúcanie svojej reklamnej kampane.

Film Pátranie budete môcť v slovenských kinách vidieť už 13. septembra 2018. Na naše plátna ho prinesie distribučná spoločnosť Itafilm!!!

Pridaj komentár