Káva jednoznačne patrí medzi tie najpopulárnejšie nápoje na svete a denne si ju doprajú milióny ľudí, ktorí pomocou nej dokážu naštartovať svoj deň. Tou najlepšou a zdraviu prospešnou kávou, je jednoznačne zrnková káva, ktorá vás okúzli nádhernou arómou a jedinečnou chuťou. Vedeli ste však, že zrnková káva sa delí na niekoľko druhov?

FOTO: Kingmaya Studio / Shutterstock.com

Zrnková káva je nie len u profesionálnych baristov, ale aj u bežných ľudí, akými som ja alebo vy, považovaná za ten najlepší druh kávy na svete.

Na rozdiel od mletej kávy alebo instantnej, ktorú nájdete v rôznych kapsuliach, zrnková káva zaujme svojou kvalitu a svoje vlastnosti si drží omnoho dlhšie.

Príprava zrnkovej kávy

S výnimočnosťou zrnkovej kávy sa spája aj jej príprava, ktorá podlieha náročnejšiemu procesu, keďže tento typ kávy je potrebné si vlastnoručne pripraviť a kávové zrná pred spracovaním pomlieť.

Vďaka tomu si však viete pripraviť espresso presne podľa vášho gusta a chuť takejto kávy oproti ostatným bude vždy čerstvejšia.

Druhy zrnkovej kávy

Dnes poznáme dva druhy zrnkovej kávy, a to Arabicu a Robustu. V bežnom svete je známejšou a používanejšou Arabica.

Je tomu tak vďaka ľahkému spracovaniu tohto typu kávy. Na druhej strane robusta je na spracovanie o čosi náročnejšia, no odmení zákazníkov intenzívnou horkou chuťou.

Preto platí, že ak máte radi kávu s ovocnejšou chuťou, tá správna voľba pre vás bude Arabica.

Pre ľudí milujúcich horkastu chuť je tu naopak Robusta.

Zaujímavosťou však je, že množstvo známych výrobcov kávy, ako napríklad svetoznáma Lavazza, tieto dva druhy zrnkovej kávy medzi sebou kombinuje a vytvára tak novú širokú škálu chutí kávy s hustou penou. 

Máte čas a chuť? Siahnite po zrnkovej káve

Ak patríte medzi skutočných milovníkov kávy, máte čas a chuť a vlastníte automatický alebo pákový kávovar a mlynček, určite by ste mali siahnuť po zrnkovej káve a tej instantnej sa už nedotknúť.

Za odmenu dostanete kvalitnú kávu s bohatou penou a jedinečnou chuťou a vôňou, ktorú by vám instantná káva nevedela ponúknuť.

Pridaj komentár