Chuťové bunky sú nevyspytateľné, a preto sa aj vyrábajú jedlá a nápoje rôznych chutí. Týka sa to samozrejme aj alkoholu. Každý má totiž jedinečný vkus a obľúbený nápoj. Tie sú mnohokrát miešané, pretože chuť alkoholu pridusia a keď ich nie je potrebné vypiť čím skôr, tak je tento spôsob ideálny.

FOTO: George Rudy/Shutterstock.com

Miešané drinky sa dajú urobiť prakticky z každého druhu, takže fantázia je nekonečná. Našťastie sa alkohol môže predávať len nad osemnásť rokov, takže zbytočné experimentovanie s ním je na dospelých. Tí zodpovednejší naopak alkohol do svojho života vôbec nevpúšťajú.

U nás úplná klasika

Asi najznámejší alkohol, ktorý sa spája nielen s Ruskom, ale aj niektorými severskými štátmi, je čistá vodka. Značiek, ktoré ju vyrábajú, je však dnes už príliš veľa. Existuje aj neuveriteľné množstvo príchutí. Vybrať by si mohol naozaj každý, aj keď niekomu už len ten názov môže spôsobovať nepríjemné pocity v žalúdku. Možnosť miešania drinkov s vodkou je asi najväčšia, a preto sa aj často využíva. Ide o relatívne lacný alkohol, ktorý väčšinou nechýba doma v sekretári a samozrejme ani na žiadnej rozlúčke so slobodou či inej zábave.

Takmer sa na seba podobajú

Z inej strany a rovnako aj z inej krajiny, máme na výber jemný gin, ktorý sa málokedy pije samostatne, ale je skôr zmiešaný s tonikom alebo džúsom. Taktiež ho barmani radi pridávajú do miešaných nápojov, ktoré chutia úplne inak a dodávajú celému drinku určitú trpkosť, ale zároveň aj skvelú chuť. Oproti vodke ide o luxusnejšie a dizajnovo krajšie fľaše, ktoré sa hodia do vitrín v domácnostiach. Alkohol sa síce dá kúpiť bežne takmer v každom obchode, no dnes je možné si ho aj objednať cez internet. Samozrejme, je na to potrebná plnoletosť. Ide ale našťastie o celkom pohodlnú možnosť, ako rýchlo kúpiť kvalitné nápoje, ktoré sa nepredávajú možno tak často, ale vy ich jednoducho potrebujete na blížiacu sa oslavu či inú príležitosť.

Pridaj komentár