V historickej budove SND sa plesá už takmer dve desaťročia. Ples v opere patrí aj vďaka svojmu dobročinnému zámeru medzi najvýznamnejšie podujatia na Slovensku. Symbolickým úderom na gong otvorí 19. ročník Plesu v opere slovenskú plesovú sezónu už túto sobotu 12. januára.

Moderátorka

Jedným z vrcholov minuloročného Plesu v opere bola moderátorka večera Božidara Turzonovová. Všetkým prítomným hosťom vyrazila dych prekrásnou, bielou róbou, ktorú pre ňu navrhla jedna z našich TOP módnych návrhárok Jana Pištejová. Právom sa stala jednou z najlepšie oblečených dám večera a zatienila aj oveľa mladšie ročníky.

Gong

O veľké prekvapenie minulého ročníka sa postarala slovenská paralympijská reprezentantka Veronika Vadovičová, ktorá udrela na gong. Pripomenula tak dobročinný rozmer, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou tohto podujatia a získala si patričnú pozornosť.

Lucia Hurajová

Medzi najlepšie oblečené dámy večera patrila aj známa herečka Lucia Hurajová, ktorá vyzerala v nádherných červených šatách ako bohyňa. Už túto sobotu prevezme trojnásobná mamička po hereckej legende Božidare Turzonovovej úlohu moderátorky plesu: „Som nesmierne hrdá na to, že nielen ako herečka, ale najmä ako matka, môžem byť súčasťou podujatia, ktoré pomáha otvárať pálčivé témy a pomáhať tam, kde je to naozaj potrebné,“ povedala obľúbená herečka. Róbu pre moderátorku si zobral pod palec Marcel Holubec, ktorý sa nechal inšpirovať tohtoročnou myšlienkou plesu – rapsódia šťastia.

Najvyššia vyzbieraná suma

Minuloročný Ples v opere prepisoval históriu, o čom svedčí aj najvyššia vyzbieraná suma. Výťažok v hodnote 254 620 eur poputoval mimovládnym neziskovým organizáciám Nadácii pre deti Slovenska a Koalícii pre deti Slovensko na vznik programu Škola inkluzionistov a Kto chýba.

100. výročie vzniku Československa

Minulý rok patril aj téme stého výročia založenia spoločného československého štátu. Úvodný ceremoniál pod názvom Kabaret Mozart priniesol úžasné spojenie opery a nového cirkusu. O výnimočný zážitok sa postarali tanečníci a akrobati zo zoskupení Burki&com a Cirque company Losers.

Hostí zabával slávny Big Band Gustava Broma, Miroslav Žbirka, Jana Kirschner, Katarína Knechtová či Dan Bárta. Umeleckým vrcholom plesu bolo vystúpenie hudobnej legendy Karla Gotta.

Pridaj komentár