Štúdie dokazujú, že ak skombinujete cvičenie v posilňovni s jogou, bude vaše chudnutie a formovanie efektívnejšie. Ideálna možnosť prekonať výhovorky a začať s jogovým cvičením na vás čaká na celodňovej udalosti Just Neon Yoga By Huawei.

Najväčšia jogová udalosť na Slovensku pokračuje aj tento rok v tradícii cvičení v tme a to len pri jemnej žiare neónových odrazov od oblečenia či líčenia účastníkov.

Pri hudobnom sprievode harfy a tibetských misiek sa môžete ponoriť do svojho vnútra, pomôcť stuhnutým kĺbom aj celej chrbtici a nabrať odhodlanie do ďalších fyzických aktivít skôr, než prvýkrát oblečiete bikiny.

Hovorí sa, že joga je taká, akou si ju urobíte. Je to vaša joga a ide predovšetkým o vnútorný pocit a nie o to, ako atraktívne vyzeráte v pózach zvonku.

„Ľudia sa častokrát trápia tým, koľko kíl kto vytlačí v posilňovni a kto dá viac. Joga je, naopak, len a len vaša a neexistujú mierky. Porovnávanie sa so spolucvičiacimi je priam až nevhodné. Na hodine základnej jogy sa zapotia rovnako úplní začiatočníci, ako aj pokročilí, pretože každý z nich má mieru toho, kam ho pustí jeho telo,“ vysvetľuje Lenka Ďurechová, organizátorka Just Neon Yoga by Huawei.

Športové aktivity po celom Slovensku pod značkou Just Woman začala Lenka organizovať práve preto, aby motivovala k cvičeniu ženy, ktoré majú rôzne predsudky – o nudnom behu, upotených posilňovniach, či akrobatickej alebo, naopak, pomalej joge.

„Vytvorenie atmosféry pomocou farieb, nasvietenia, hudby, sprievodného programu, zaujímavých osobností a špičkových lektorov, funguje ako správne nakopnutie. Overili sme si to počas troch rokov nášho fungovania,“ vysvetľuje Lenka.

Atraktívnym doplnkom cvičenia sú aj fosforeskujúce náramky pre každého účastníka, Beauty Neon Zona, kde môžete na svojej tvári a tele vyčarovať fosforeskujúce farebné kreácie, ako aj možnosť vyhrať najlepší fotomobil súčasnosti – Huawei P30 Pro, ktorým odfotíte krásne momentky aj v neónovom šere.

Nielen pre mužov

Joga je dnes považovaná v našich zemepisných šírkach za cvičenie venované ženám. Paradoxom je, že pôvodne ju v Indii praktizovali len muži a nežnejšiemu pohlaviu bola výslovne zakázaná. Fakt, že je joga prospešné cvičenie tak pre ženy ako aj mužov, potvrdilo niekoľko známych osobností. Minulý rok sa ambasádorom neónovej jogy stal herec Juraj Bača a zacvičiť si prišiel aj moderátor Michal Sabó.

Tento ročník obohatia mužské zastúpenie fotograf Lukáš Kimlička, moderátor Lukáš Turiak a tiež známy lektor jogy Václav Krejčík.

Kedy a kam

Brány Just Neon Yoga by Huawei sa otvárajú v sobotu 11. mája 2019 na pravé poludnie a zatvoria sa v ten istý deň o 19:30. Na účastníkov v šamorínskom X-Bionic centre čakajú štyri workshopy jogy od úplných základov, až po fyzicky náročnejšiu power jogu.

Podložky na cvičenie aj občerstvenie zabezpečuje organizátor

Pridaj komentár