Z dôvodu mimoriadne náročnej a predovšetkým nečakanej situácie, si nielen každý z nás, ale i každé zdravotnícke zariadenie, prechádza veľmi ťažkými časmi. Vyčerpávajúce sú nielen vysoké nároky na fyzické a psychické možnosti každého zdravotníka, ale taktiež i na materiálne zásoby v podobe elementárnych ochranných pomôcok a odevov, ktoré sú dnes nevyhnutnosťou pri akomkoľvek bežnom zákroku.

S heslami #POMAHAMESLASKOU #SIJEMELEBOZIJEME #ZIJEMEPRETOSIJEME každodenne pomáha i pacientske združenie NIE RAKOVINE. Vážnosť tejto epidemiologickej situácie si uvedomujú nielen jeho členovia, ale i všetci dobrovoľníci a onkopacienti, ktorí momentálne robia to najlepšie čo môžu: dodržujú domácu karanténu, chránia sa a šijú textilné rúška pre svoju komunitu, sociálnych pracovníkov a predovšetkým pre pacientov do nemocníc, ktorí sú dnes zraniteľnejší, ako kedykoľvek predtým. Združenie NIE RAKOVINE teraz neotáľa ani v oblasti edukačných aktivít a prostredníctvom sociálnych sietí učia ľudí ako rúška používať a ako ich správne vyzliecť tak, aby sa nekontaminovali.

Uvedomujeme si, že ochranných zdravotníckych pomôcok nie je v súčasnosti nikdy dosť, no už teraz ďakujeme za každú pomocnú ruku. Pozorujeme zo všetkých strán „veľkosť“ sŕdc stoviek ľudí a tiež to, že staré známe „V núdzi poznáš priateľa“ neostáva len na papieri, ale platí i v každodennom živote. Preto si nesmierne vážime každú pomoc a vopred ďakujeme v mene tých najzraniteľnejších – onkologických pacientov.

Ak by ste mohli, vedeli a chceli akokoľvek pomôcť, informujte o tom Národný onkologický ústav na týchto kontaktných údajoch:

e-mail: tlacove@nou.sk telefonický kontakt: 0905 874 255

Ďakujeme za vašu pomoc!

Pridaj komentár