Aj vy túžite po príchode z práce vypnúť, venovať sa len sama sebe a zabudnúť na všetky povinnosti v domácnosti? Niekedy to žiaľ nejde, aj keby ste akokoľvek chceli. Popri všetkých tých povinnostiach a starostlivosti o partnera a deti by ste ale nemali na seba rozhodne zabúdať.

Aj vy túžite po príchode z práce vypnúť? Toto je oddychový kútik, ktorému neodoláte!

Leňošenie na gauči

Hneď po príchode z práce si otvorte fľašu vínka, prípade si spravte chutný čaj alebo dobrú voňavú kávu a sadnite si na sedačku. Vyložte si nohy, zapnite si do pozadia hudbu a na nič nemyslite. Aj vám sa to páči? Väčšina žien si po príchode z práce ani len chvíľku neoddýchne. Jasné, kopa čistého neožehleného prádla sa vám môže kopiť. Prečo ale žiť v neustálom strese a nedopriať si ani trošku oddychu? V takýchto chvíľach by vás nemal rozhodiť ani len prach usadený na obývacej stene.

Kreslo a knižnica

Ideálne by pre vás bolo, keby ste si spravili oddychový kútik vo svojej spálni alebo v obývačke. Húpacie kreslo, huňatá deka a nastaviteľná lampička vám vytvoria miesto kde si oddýchnete, keď už budete mať všetkého dosť. Keď si tak ešte zariadite knižnicu, z ktorej si budete brávať svoje obľúbene knihy, oddychový kútik bude kompletný. Pozor však na to, aby ste pri oddychových aktivitách nepoškriabali drevenú podlahu.

Žiť v neustálom zhone rozhodne nemôžeme

Každý z nás má v dome či v byte svoje obľúbené miesto. Niekto v kuchyni, niekto v predsieni, ktorej dominantou je masívny predsieňový nábytok. Myslite ale na to, že nemôžete žiť v neustálom zhone. Cez letné mesiace načerpáte energiu na slniečku, ale čo cez zimu, kedy slnko zapadá skôr a dni bývajú pochmúrnejšie? Načerpáte ju buď v dobrej knihe, pri dobrej hudbe alebo pod dekou s partnerom.

Pridaj komentár