Len čo sme si užili náš elegantný vianočný outfit a premysleli si v akých módnych kúskoch sa rozlúčime s kalendárnym rokom 2019, čaká mnohé z nás ešte náročnejšia, no o to príjemnejšia úloha – pripraviť sa na prichádzajúcu plesovú sezónu, ktorá sa nezadržateľne blíži.

Honosná róba, elegantné topánky či neprehliadnuteľné šperky sú abecedou takmer každého plesového outfitu, v ktorom sa má každá dáma cítiť ako princezná.

Okrem výberu šiat netreba určite podceniť ani výber módnych doplnkov, ktoré vedia celkový outfit skvele vyšperkovať.

Ako si správne vybrať plesové šperky?

Dotvorenie outfitu správnym šperkom nie ani zďaleka tak jednoduché, ako sa môže na prvý pohľad znať. Šperk je totiž módnym doplnkom, ktorý môže dotiahnuť váš vzhľad k dokonalosti, ale pri nesprávnom výbere ho tiež môžu aj veľmi rýchlo pokaziť. Výber šperku musí ísť ruka v ruke s výberom šiat. Dodá im potom očakávaný šmrnc a zvýrazní tie časti tela, ktoré chceme dať do popredia.

Ak sú vaše plesové šaty jednoduché, jednofarebné a bez náročných vzorov, výšiviek či kryštálových ozdôb, môžete si dopriať bohaté a okázalé šperky. A platí to aj opačne. Ak sú vaše šaty bohato zdobené alebo riasené a sú náročnejšie, svoje krivky zvýraznite práve jemnými šperkmi. Pokiaľ si plánujete vlasy vyčesať, alebo máte šaty s vysokým výstrihom, určite vsaďte na výraznejšie náušnice. Šperky totiž slúžia ako chýbajúce oblečenie pre tú časť tela, ktorá ostáva odhalená, či už sú to ruky, uši alebo dekolt.

Zvoľte si ideálny šperk

Aj keď sa vraví, že šperky by mali byť čerešničkou na torte každého plesového outfitu, stále však platí staré známe „menej je niekedy viac“. Spoločenská etiketa síce dovoľuje kombinovať dva, maximálne tri druhy šperkov, no ideálnymi sa aktuálne stali výrazné a honosné náušnice, ktorý krásne doladia plesovú róbu. Tento druh náušníc vám zároveň zaručí, že to so šperkmi nepreženiete a vyhnete sa trápnemu a nepríjemnému spoločenskému faux- pas.

A čo farba šperku?

Farba šperku je kľúčová. Či už idete na ples v opere alebo tradičný lokálny ples, určite to s farbami nepreháňajte. Pravá dáma je sofistikovaná a tajomná, preto je v prípade šperkov ideálnou voľbou čierna a strieborná farba.

Súčasným trendom sú náušnice s kryštálmi, dodávajúce plesovým šatám šmrnc a eleganciu. Nezabudnite si každý šperk v dostatočnom predstihu pred samotným plesom vyskúšať a chvíľku aj ponosiť. Rovnako ako v prípade šiat, by vás šperky nemali tlačiť a mali by ste sa v nich cítiť pohodlne.

Krásne a praktické

Náušnice sú základom šperkovnice každej ženy. Patria k najvýraznejším dámskym doplnkom a radia sa medzi veľmi obľúbené šperky. Ako si vybrať tie správne a zároveň investovať s rozumom? Náušnice Giuliett kombinujú kvalitu a originálny dizajn, nakoľko značka pracuje len s vysoko kvalitnými materiálmi a vo veľkej miere používa české kryštály, ktoré vďaka špeciálnemu brusu dodávajú produktom nezameniteľný vzhľad a punc jedinečnosti.

Jednotlivé výrobné operácie sú robené ručne a veľký dôraz sa kladie práve na kvalitu a dokonalosť každého kúsku. Náušnice Giuliett sú veľmi ľahké a príjemné na nosenie. Nemusíte sa pri nich určite báť, že vám počas plesu či inej spoločenskej udalosti znepríjemnia večer.

FOTO: Giuliett

Pridaj komentár