Zložitá životná situácia ju priviedla na cestu, ktorú si predtým nevedela ani len predstaviť. Bol to dôležitý krok k osobnému rozvoju a sebapoznávaniu, ktorý nikdy neoľutovala. Práve naopak! Dnes je Lívia Danningerová vyhľadávanou numerologičkou, ktorá je nápomocná ľuďom, ktorí sa nevyznajú sami v sebe, vo svojom živote a nerozumejú ľuďom vo svojom okolí. Nielen o tom, že náhody neexistujú a všetko čo nás v živote postihne sa deje podľa vyššieho plánu a zámeru, nám už v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk, prezradila samotná Lívia Danningerová.

Livka, kedy a ako si začala s numerológiu? Čo Ťa k numerológii priviedlo?

K numerológii som sa dostala úplne náhodou. Ale nie, samozrejme žartujem (úsmev). Dnes už viem, že náhody neexistujú a že všetko sa deje podľa vyššieho plánu a zámeru. Zložitá životná situácia pred siedmimi rokmi ma priviedla na cestu osobného rozvoja a sebapoznávania. Začala som sa zamýšľať nad svojím životom a hľadať hlbší zmysel svojho bytia tu na Zemi. Tu nastáva začiatok môjho prebúdzania sa. Všímala som si viac samu seba, svoje správanie, prečo reagujem ako reagujem, čo ma teší, prečo ma niektoré situácie či ľudia dokážu nahnevať. V tomto čase som odišla aj zo zamestnania a rozhodla sa ísť vlastnou cestou. Mala som túžbu vedome si vytvárať život podľa svojich vlastných predstáv a objaviť svoje poslanie. Chcela som napĺňať moje vlastné hodnoty a dosahovať mnou vytýčené ciele a sny. Hoci som absolútne netušila, čomu by som sa mala ísť venovať, postupne sa mi otvárala cesta. Do života mi prichádzali knihy, semináre, ľudia, ktorí menili môj pohľad na život. Ako sa hovorí, keď je žiak pripravený, učiteľ sa objaví. A potom prišla aj numerológia, ktorá prispela ku tomu, že dnes dokonale poznám samu seba a svojich blízkych. Úplne sa mi zmenilo vnímanie života a pocítila som vnútorný kľud. Chcela som pocit spokojnosti dopriať aj ostatným a toto poznanie šíriť ďalej. Byť nápomocná ľuďom, ktorí sa nevyznajú sami v sebe, vo svojom živote a nerozumejú ľuďom vo svojom okolí. Zažívajú presne tie pocity, ako kedysi ja pred rokmi. Hoci by moje staré nevedomé ja nazvalo spomenutú náročnú životnú skúšku náhodnou udalosťou, dnes som si plne vedomá, prečo sa to všetko muselo odohrať a kam ma to malo posunúť. Že ma táto skúsenosť mala otvoriť a poukázať na nevyhnutnú zmenu smeru, ktorým sa v živote uberám. Vďaka za to.

Numerológii sa venuješ už nejaký čas. Čo Ťa však na tvojej práci baví najviac?

Na svojej práci milujem najviac jej zmysluplnosť. To, že mám možnosť prispievať k pozitívnym zmenám v živote ľudí, najmä teda žien. Poskytnúť im iný pohľad na ich samotné, na nejakú životnú situáciu, ktorá ich postretla a cez pochopenie súvislostí im dopriať pokoj a úľavu na duši. Som vďačná, že mám ich dôveru a smiem ich sprevádzať na ceste k spokojnejšiemu životu. Mojou snahou je inšpirovať ľudí, že aj v dnešnej dobe je možné zažívať harmonické a láskyplné vzťahy. Veľmi sa teším, keď mi ženy píšu, že som pre nich inšpiráciou. Ja sama som dnes veľmi šťastná žena, milovaná a milujúca manželka a matka (a nie je to fráza … úsmev), ktorá zbožňuje svoj život a ľudí, ktorých si do neho pritiahla. Pri práci motivujem ženy, aby neboli pasívnymi príjemkyňami udalostí, aby prevzali zodpovednosť za svoj život, zlyhania brali ako potrebnú súčasť cesty a samy si vedome tvorili životy, ktoré budú s radosťou žiť. Základom je podľa mňa spoznať samých seba a následne ponúknuť svojim blízkym a svetu to najlepšie z nás. Numerológia je moja vášeň a som nadšená, že moja práca je zároveň mojím koníčkom. Ja vlastne ani neviem, kedy pracujem, lebo všetko, čo robím, ma tak neuveriteľne baví, že často ani nevnímam čas.

Čo všetko zahŕňa tvoja práca?

Poskytujem individuálne jednorazové konzultácie alebo dlhodobejšie viacmesačné spolupráce, kde využívam poznatky a skúsenosti z numerológie a koučingu. Tvorím online kurzy a vzdelávacie skupinové programy. O mojej práci s nadšením aj píšem alebo prednášam na konferenciách. Veľa sa vzdelávam, čítam a neustále sa snažím na sebe pracovať a napredovať tak, aby som svojim klientom vedela poskytnúť maximálnu možnú podporu a posun v živote.

Čo by si odporučila ľuďom, ktorí váhajú nad stretnutím s Tebou?

Kto nezažije, neuverí, aká vie byť numerológia pre naše životy prospešná a obohacujúca. Mnohí ľudia a často aj vyslovení skeptici, ktorým ma iba niekto odporučil, odchádzajú zo stretnutia so slovami, akí sú veľmi prekvapení, čo všetko sa skrýva v obyčajných dátumoch narodenia. Samozrejme, najpozitívnejší efekt sa dosiahne vtedy, ak je človek pripravený po získaní všetkých poznatkov a informácii niečo vo svojom živote aj zmeniť. Ísť do konkrétnej akcie, na ktorej sme sa na stretnutí dohodli, zapracovať na svojich cieľoch či prestať ľudí posudzovať, prijať určité situácie alebo odpustiť nejakému človeku, ktorý im v minulosti blížil. Hodnota uvedomení, ktoré človek získa, má podľa mňa nevyčísliteľnú hodnotu a človek sa iba za dve hodiny môže dozvedieť o sebe a svojich blízkych viac, ako za celý svoj život. Čo bol mimochodom aj môj príbeh.

Vedela by si nám priblížiť, ako vyzerá tvoj pracovný deň?

Vstávam o 5:30 a rána milujem. Väčšinou sa budím naozaj s nadšením a očakávaním, čo nové sa naučím, čo hodnotné vytvorím a komu budem môcť v daný deň vyčariť úsmev na tvári a povzbudiť ho na jeho životnej ceste. Deň začínam svojimi rannými rituálmi. Na nočnom stolíku mám unikátnu krabičku s 365 citátmi, ktorú mi darovala moja priateľka, z ktorej si vyberiem odkaz pre daný deň. Nasleduje krátke kvantové cvičenie, vyplnenie denníka vďačnosti, prečítanie afirmácii. Naplánujem si priebeh celého dňa a určím si jednu najdôležitejšiu činnosť, ktorú určite musím vykonať. Ktorá síce nie je urgentná, ale je dôležitá, lebo ma posúva k mojim cieľom. Pripravím sa na numerologické konzultácie, prečítam si niekoľko strán z nejakej motivačnej knihy. 4 – 5-krát týždenne si zacvičím alebo zabehám. Potom už nasledujú schôdzky s klientami, vytváranie nového kurzu, natáčanie videí, písanie príspevkov na sociálne siete či do mojej uzavretej skupiny Vedomé tvorkyne harmonických vzťahov. Večer mávam niekedy ešte pracovné online stretnutia. Spávať chodím najneskôr o 22.30, aby som si dopriala 7 hodinový spánok.

Ako naopak vyzerá deň, kedy oddychuješ?

Keďže moja práca je mojou vášňou, deň, kedy oddychujem, sa dosť podobá tomu pracovnému. Nevynechávam ranné rituály, čítam knihy a vzdelávam sa. Cez víkend sa viac venujem rodine, ideme spolu na prechádzku do lesa, na korčule, na bicykel, večer si zahráme spoločenskú hru alebo si pozrieme nejaký rodinný film.

Máš rodinu, ktorej venuješ určite množstvo času. Vieš si popri všetkých povinnostiach nájsť čas aj pre seba?

Povaha mojej práce mi dovoľuje mať toľko voľného času, koľko práve potrebujem. Aj cez pracovné dni si doprajem nasýtenie tela či ducha. Nájdem si čas pre šport aj sebarozvoj, ktorý je mojou duchovnou potravou a stal sa mojou neoddeliteľnou súčasťou. A musím povedať, že svoju prácu vôbec nevnímam ako povinnosti, ale ako radosť a potešenie. Samozrejme, práca s ľuďmi je často vyčerpávajúca a náročná, takže vždy sa snažím nájsť rovnováhu.

Si mamou dvoch detí. Bola si prekvapená z toho, čo si sa o nich dozvedela z ich dátum narodenia?

Som maminou 9 ročnej Sofie a o 2 roky mladšieho Sebastiána. Do veku 2 rokov som Sofinke venovala maximálnu pozornosť a lásku. Keď mala 2 roky, narodil sa jej brat. Vtedy som ju prirodzene „odsunula“ na druhú koľaj a ona tak o moju výhradnú pozornosť prišla. Z diaľky sa pozerala, ako malého kojím, ako sa s ním maznám. Niekedy bola mrzutá a nevrlá, nechcela sa ku mne pritúliť, keď som ju volala. Myslela som, že len dočasne žiarli, čo je prirodzené a že ju to časom prejde. Keď mi pred rokmi na stretnutí numerologička povedala, že moja dcérka má na základe dátumu narodenia na mňa silnú citovú väzbu, že ma veľmi potrebuje a môj názor a prítomnosť je a vždy aj budú pre ňu dôležité, vyhŕkli mi do očí slzy. Boli to slzy matky, ktorá sa práve dozvedela, že keby svoje dieťa dlhšie citovo zanedbávala, mohlo by to mať neblahý dôsledok na jeho budúcnosť a medziľudské vzťahy. Nenaplnená materská láska by konkrétne u nej mohla spôsobiť trvalú citovú ujmu. Táto informácia ma vtedy veľmi zasiahla a odvtedy si dávam veľký pozor, aby som Sofinke vedome venovala svoju pozornosť a prejavovala jej lásku a náklonnosť. Neverila by som, čo všetko sa dá vyčítať z dátumu narodenia, keby som to sama nezažila na vlastnej koži. Čo sa týka Sebastiána, on je dieťa, ktoré je veľmi živé, hlučné a neposedné. Ráno vstane a hneď začne hlasno rozprávať, kričať. Stále sa musí vrtieť, dokonca aj pri zaspávaní a byť neustále v nejakom pohybe. Bola som na neho často nahnevaná, lebo hoci sme ho stále v tej dobe upozorňovali, nech sa „ukľudní“ a je tichšie, on svoje správanie nezmenil. Mala som pocit, že to snáď musí robiť naschvál. Dnes mi je moje správanie úprimne ľúto a už sa na svojho syna pozerám úplne inou optikou. Viem, že to, že je hlučný a príliš akčný, má vpísané v dátume narodenia. Keby som svoj postoj k nemu nezmenila a stále mu vravela to moje pôvodné: „Buď už prosím ťa ticho! Nekrič toľko! Nemôžeš sa trošku ukľudniť?“, potlačila by som mu napríklad jeho kreativitu a v dospelosti by nepoznal sám seba. Lebo jeho prirodzené správanie by bolo počas detstva zatlačené do úzadia. Numerológia je v mojich očiach úchvatná veda. Som nesmierne rada, že mi vstúpila do života a uľahčila mi pochopenie seba a mojich blízkych. Že ma aj vo výchove mojich detí vyvarovala omylov, ktorých by som sa nevedomky dopustila.

Určite máš množstvo priaznivcov. Ponúkaš v rámci numerológie aj nejaké kurzy?

Mojím snom je, aby numerológia bola bežnou súčasťou v rodinách. Aby sa rozšírila medzi čo najviac ľudí a aby im pomohla k vnútornému kľudu a väčšej vyrovnanosti tak, ako kedysi mne. Precitnúť, pochopiť, uvedomiť si určité zákonitosti. Prijať to, že všetko, čo sa deje v našom živote, nie je náhodnou spleťou udalostí, ale že všetko je súčasťou vyššieho plánu a zámeru našej duše. Snažím sa robiť „osvetu“ a inšpirovať ľudí k tomu, aby prijali numerológiu ako jeden z nástrojov sebapoznania. Získané informácie a nadobudnuté skúsenosti aktívne šírim na sociálnych sieťach a mám FB skupinu.

Najskôr som poskytovala individuálne konzultácie, ale po nejakom čase som pochopila, že to je pomalý spôsob, ako ľuďom pomôcť niečo v živote zlepšiť. Že si prajem nasmerovať oveľa viac ľudí. Vtedy som prišla na myšlienku naučiť ľudí všetko to, čo viem z numerológie aj ja, aby si oni sami vedeli prostredníctvom čísel pomôcť a získať vysvetlenie ich životných situácií. Tak ako hovorí čínske príslovie: “Ak niekomu daruješ rybu, nakŕmiš ho na jeden deň, ak ho naučíš loviť, dáš mu potravu na celý život.“ Rozhodla som sa teda učiť ľudí numerológiu a nie ich iba nakŕmiť počas jednorázových konzultácií.

Vytvorila som online kurz Kompas partnerského vzťahu pre všetky milovníčky ezoteriky, ktoré túžia porozumieť súčasnému či bývalému partnerskému vzťahu. Prednedávnom skončil môj online kurz V ústrety svojim talentom, ktorého sa zúčastnilo 837 žien, kde sme objavovali ich jedinečné dary a talenty. O chvíľu spúšťam dvojmesačný skupinový online program V ústrety porozumeniu života, v ktorom pôjdeme do hlbšieho pochopenia nášho poslania, medziľudských vzťahov a súvislostí života.

Čo všetko sa môžu tvoji žiaci na kurzoch numerológie naučiť?

Zistia, s akými talentami a schopnosťami sa narodili a pomenujú si aj svoje tienisté stránky. Odhalia plán svojej duše a svoje poslanie. Pochopia, že každý sa narodí s nejakými vopred určenými výzvami, ktoré má na ceste za svojím poslaním prekonať. A keď ich človek správne uchopí, vie oveľa rýchlejšie v živote napredovať. Porozumejú predvídateľnosti života, získajú odpovede na otázky: „Prečo sa mi toto deje? Prečo práve ja? Čo ma to má naučiť?“ Pochopia svojho partnera a všetkých ľudí vo svojom okolí. Nikto nie je v našom živote náhodou a každý, koho si do života pritiahneme, má pre náš život a napredovanie špecifický význam. Získať odpovede na mnohé otázky, ktoré riešime a na ktoré si nevieme odpovedať, je možné práve prostredníctvom numerológie a mojich kurzov. To, čo kedysi pomohlo mne, mám túžbu ďalej odovzdávať ostatným. Verím, že každý z nás môže byť šťastnejší, keď lepšie porozumie svojmu životu.

Aké benefity vidíš vo svojej práci? Obnáša tvoja práca aj nejaké tie úskalia?

Som úprimne poctená, že smiem prostredníctvom numerológie a tiež koučingu, svietiť ostatným na ich cestu. Posledné obdobie vnímam, že pomáhanie je jeden z pilierov môjho šťastného a naplneného života. Ako povedala Audrey Hepburn „Ako starneš, uvedomíš si, že máš dve ruky. Jednu, aby si pomáhal sebe a druhú, aby si pomáhal iným.“ Teší ma, že mám možnosť príspevkami na sociálnych sieťach, online alebo osobnými stretnutiami, online kurzami, mojím pohľadom na svet a svojím životom, inšpirovať a obohacovať ostatných.

Na svojej práci milujem, že som sama sebe pánom, že si určujem, kedy a koľko budem mať dovolenku. Kedy a s kým budem pracovať. Táto časová flexibilita, voľnosť a sloboda sú pre mňa veľmi zásadné aspekty môjho podnikania. Som kreatívna duša a keď chcem tvoriť, vymýšľam nejaké nové kurzy, točím rozhovory, robím si web. Mám rada tú rôznorodosť. Som spoločenský typ človeka a kontakt s ľuďmi je pre mňa dôležitý. Avšak, tu vidím aj najväčšie úskalie. Práca s ľuďmi je o energii, takže si musím dávať pozor, aby som nenasávala všetky negatívne energie, aby som sa chránila, ustriehla svoje zdravie a pravidelne sa čistila napríklad prostredníctvom meditácií. Keďže numerológia je moja vášeň, niekedy je pre mňa osobne ťažké nájsť hranicu medzi prácou a voľným časom. To je pre mňa tiež výzva. Robím určite viac ako som robila, keby som bola zamestnaná. Aj keď svoju prácu milujem.

Ak by sa numerológia vyučovala už v škole, čo si myslíš, že by so sebou priniesla?

Viem si predstaviť, že numerológia, nazvime ju napríklad predmetom „poznávam sám seba“, by bol nepovinný predmet. Alebo že by sa robili prednášky a workshopy na školách pre tých, ktorí sú týmto duchovným smerom naklonení a otvorení. Pre žiakov, študentov, ale aj učiteľov, pedagógov, asistentov, vychovávateľov a v neposlednom rade aj rodičov. Len ak by tieto poznatky a informácie získali všetci účastníci „školského reťazca“ rodič-žiak-učiteľ a naložili by s nimi v prospech žiakov, malo by to zmysel. Ak by podnikli kroky umožňujúce získané poznatky uplatniť aj reálne v praxi a na školách, dokázali by sme z toho profitovať ako celá spoločnosť.

Dnešné deti narodené od roku 2000 sú odlišné. Disponujú inými vlastnosťami a schopnosťami, ako sme mali my, ľudia narodení do roku 1999. To, čo nám bolo prirodzené, pre naše deti nie je vôbec podstatné. Rodia sa deti s obrovským potenciálom, ktoré však nie sú pochopené a končia s nálepkami rôznych porúch či dokonca na psychiatrii. A to len preto, lebo im nikto nerozumie, cítia sa v živote stratené, nevedia sa zaradiť do dnešného školského systému. Aj teraz, keď to píšem, mám zimomriavky, lebo rodičia mi to potvrdzujú. V dátume narodenia je jasne vidieť, o ktoré deti sa jedná. Niekedy by som to najradšej nahlas vykričala do sveta, aby sme týmto deťom nejako pomohli.

Čo by teda numerológia priniesla? Napríklad na prvý pohľad jednoduché, ale veľmi dôležité posolstvo. Že každý z nás je jedinečná bytosť, výnimočná svojimi schopnosťami a charakterom. Deti by spoznali, v čom ich jedinečnosť spočíva. A že byť rozdielny a disponovať inými nadaniami ako spolužiak, je prirodzené a úplne v poriadku. Prestali by sa porovnávať so svojimi kamarátmi v triede, lebo by vedeli, že každý sme unikát a nemá zmysel zrovnávať hrušky s jahodami. Každý sme iný, ale rovnako potrebný pre tento svet. Deti by lepšie porozumeli sami sebe. Mali by pomenované svoje slabšie stránky, napr. tvrdohlavosť, neprispôsobivosť, precitlivenosť, t. j. oblasti, na ktorých musia popracovať. Poznali by svoje už spomenuté jedinečné dary a talenty, ktoré dostali do vienka. Talenty sú schopnosti, na ktoré, keď sa dieťa zameria a vedome ich za podpory rodiča či učiteľa rozvíja, je schopný premeniť ich na svoje silné stránky, t. j. oblasť, v ktorej môže vynikať a dosahovať nadpriemerné výsledky.

Deti by nemali problém zvoliť si na akú strednú či vysokú školu si podajú prihlášku, keďže presne vedia svoje silné stránky, ktoré neboli potláčané zo strany okolia. Učitelia by mohli v triede pristupovať ku každému žiakovi s individuálnym prístupom. Aj keď, samozrejme rozumiem, že to je zatiaľ nereálne a že dnešné školstvo nie je postavené tak, aby sa to dalo za terajších podmienok uskutočniť.

V praxi by to mohlo vyzerať tak, že dieťa nadané na šport, by sa podporovalo v športe, u žiaka s predispozíciou byť dobrý v prírodných vedách, by sa dôraz kládol naopak týmto smerom. Ak niekto vyniká v speve, podporoval by sa v hudobnom smere. Ak dieťa nemá absolútne nadanie na futbal, ale učiteľ bude na neho na telesnej výchove kričať a zhadzovať ho, trvať na tom, že sa v tom musí zlepšovať … a ak si bude napríklad rodič plniť svoje sny z detstva a bude mať snahu dostať ho do futbalového mužstva … a keď dieťa tento šport vôbec vykonávať nechce, nebude v ňom nikdy taký dobrý, ako keď sa podporí dieťa s prirodzeným talentom na futbal. Dieťa bez talentu na futbal bude trpieť a keď bude staršie, nebude vedieť, čo ho v živote baví a teší … lebo poprel sám seba a žil život niekoho iného. Tým samozrejme v žiadnom prípade nechcem povedať, že dieťa by nemalo športovať alebo nevedieť matematiku či iné predmety na určitú úroveň. Chcem tým iba upriamiť pozornosť na to, že keď využívame svoje prirodzené talenty, žijeme šťastnejší život a zažívame pocit tzv. flow a radosti. A o to predsa ide, aby sme život prežili v šťastí.

Keď to celé zhrniem, z dátumu narodenia vieme jednoducho rozpoznať, kto je na čo predurčený. Kto má aké schopnosti, komu pôjde lepšie matematika a kto bude vynikať v kreslení či hudobnej výchove. Keby sme deti podporili v ich talentoch a nenútili ich do vecí, ktoré sú im nie sú prirodzené, boli by šťastnejšie. Celkovo by z detí vyrástli dospelí, ktorí poznajú sami seba, sú si vedomí svojej prirodzenosti a jedinečnosti. Boli by samy sebou a kráčali by životom sebavedomejšie a prirodzenejšie. Učitelia by lepšie porozumeli svojim žiakom a vedeli by, koho v čom podporiť. Rodičia by tiež lepšie poznali svoje deti, čo by prinieslo do vzťahov viac porozumenia a tolerancie.

Numerológia je považovaná za vedu. Jej otcom a zakladateľom je slávny grécky matematik a filozof Pytagoras, o ktorom sme sa učili na matematike. Napriek tomu si uvedomujem, že je stále veľa odporcov týchto spirituálnych smerov. Ak mám byť však úprimná, ja som bola tiež kedysi skeptická. Až vlastné poznanie, skúsenosť a stovky numerologických konzultácii ma presvedčili o tom, že numerológia vie zásadnou mierou prispieť ku skvalitneniu našich životov. Samozrejme, ak získané poznatky z nej využijeme pre svoj prospech, osobný rast a napredovanie. Priniesť poznatky z numerológie do škôl či materských škôlok je mojou dlhodobou víziou. Som si však vedomá mnohých výziev.

Ktoré číslo z pohľadu numerológie prináša šťastie a ktoré opak?

Neexistuje všeobecne platné číslo, ktoré prináša univerzálne šťastie alebo nešťastie. Myslím si však, že každý z nás si môže obľúbiť nejaké číslo, ktoré bude považovať za číslo prinášajúce šťastie. Čomu venujeme pozornosť a čomu veríme, to si priťahujeme. Takže keď niekto bude veriť, že číslo 3 alebo 8 mu prináša šťastie, bude sa tak diať. Vesmír je v tomto geniálny.

Máš nejaký špeciálny odkaz pre našich čitateľov?

Sebapoznanie je podľa môjho názoru jedným zo základných predpokladov ku šťastnému životu a tiež kľúčom k harmonickým vzťahom. Ostatným vieme porozumieť iba do tej miery, do akej rozumieme sami sebe. Keď poznáme naše silné stránky, vieme do akých projektov sa máme púšťať, akým príležitostiam povedať áno, čo naopak odmietnuť, sme si vedomí našich vnútorných hodnôt, vieme čo očakávame od partnerského vzťahu či ostatných medziľudských vzťahov. Môžeme tak úprimne komunikovať svoje potreby a požiadavky a nečakáme, že si niekto domyslí, čo potrebujeme. Sami sme vedomými tvorcami našich životov a vzťahov v našom okolí. Často sa stáva, že my sami nevieme, čo chceme, čo nám robí radosť a od nášho okolia naivne očakávame, že oni by nám mali plniť naše nevyslovené želania. Nečakajme od ostatných, že nás naplnia šťastím a prežiaria naše životy láskou. My sami vezmime osudy do vlastných rúk.

Numerológia je jedným z mnohých spôsobov, ako vieme samy sebe, ale aj našim blízkym veľmi rýchlo porozumieť. Teraz je však už veľa možností, takže odporúčam vybrať si akúkoľvek metódu, ktorá nás oslovuje a ktorej dôverujeme, a pozrieť sa do svojho vnútra. Som presvedčená o tom, že keď poznáme sami seba, máme vyšší potenciál žiť plnohodnotný život, ktorý nás baví a napĺňa.

Za rozhovor ďakujeme mentorke a vzťahovej numerologičke – Livke Danningerovej

Pridaj komentár