Spoločnosť Continental film uviedla ako svoj prvý tohtoročný titul českú komédiu Zúfalé ženy robia zúfalé veci. Ďalšou v poradí bola Nočná hra od Warner Bros. Nimi sa balíček tohto žánru neuzatvára a smiechu sa neubránime ani do konca roka. Ktoré ďalšie komédie, či už štúdiové alebo neštúdiové, sú pre nás v tomto roku pripravené?

Aj tento rok sa v kinách zasmejeme! Aké komédie sú pre nás v tomto roku pripravené?

 

PEPÍK

Pepík (Michal Suchánek) je asi päťdesiatročný úradník, ktorý žije so svojou rodinou v obyčajnom okresnom meste. Je tak trochu pod papučou a rešpektu sa mu nedostáva od jeho ženy (Petra Špalková), nie to ešte od jeho dcéry (Natália Grossová). Uvedomuje si, že musí niečo zmeniť a dokonca veľmi dobre vie, čo by to malo byť.

Lenže! Cesta k cieľu býva niekedy veľmi tŕnistá, a tak môžeme sledovať viac či menej márnych, niekedy až tragikomických pokusov hlavného hrdinu, začať svoj život konečne žiť.

Podarí sa mu nájsť odpovede na otázky: „Prečo je vlastne na svete? Kde začína ten naozajstný život? Po narodení, po maturite, prvom sexe, svadbe, deťoch alebo až po smrti?“ Filmovú novinku Pepík si v slovenských kinách vychutnávajú diváci už od 19. apríla 2018.

TAGUJ!

Každý rok sa na jeden mesiac stretne partia súťaživých kamarátov, ktorí sa s plným nasadením a bez akýchkoľvek pravidiel nechávajú strhnúť hrou – naháňačkou, ktorú hrávajú už od prvej triedy – riskujú svoje krky, prácu a vzťahy len preto, aby mohli toho druhého chytiť a vykríknuť: „Si to!“

Tento rok sa termín naháňačky prekrýva s dátumom svadby nepremožiteľného hráča, z ktorého sa tak stáva ľahký cieľ. Ale on vie, že prichádzajú … a je na to pripravený. Film Taguj! sa v slovenských kinách objaví od 14. júna 2018.

CRAZY RICH ASIANS

Crazy Rich Asians (orig. názov) sleduje príbeh Newyorčanky Rachel Chu (Constance Wu), ktorá sprevádza svojho dlhoročného priateľa Nicka Younga (Henry Golding) na svadbu jeho najlepšieho kamaráta do Singapuru. Je vzrušená z toho, že uvidí Áziu po prvýkrát, nervózna zo stretnutia s Nickovou rodinou a nie veľmi pripravená dozvedieť sa niektoré kľúčové detaily z jeho života o ktorých sa akosi zabudol zmieniť.

Vysvitlo, že Nick nie je len potomkom najbohatšej rodiny v krajine, ale tiež vyhľadávaným starým mládencom. Rachel sa tak po Nickovom boku stáva terčom pre závistlivú smotánku a čo je horšie, na mušku si ju vzala aj Nickova vlastná matka (Yeoh).

A je nad slnko jasnejšie, že i keď si za peniaze lásku nekúpite, môže to skomplikovať veľa vecí. Komédia Crazy Rich Asians nám vyčarí úsmev na tvári 16. augusta 2018.

TEN, KTO ŤA MILOVAL

Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval, je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík.

O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery.

Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdene dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora … Nová komédia Ten, kto ťa miloval príde do slovenských kín od 11. novembra 2018.

Pridaj komentár