S prvou knihou, ktorú by mal každý z nás počas svojho života prečítať, sme vás už oboznámili tu. Máme ich však pre vás dokopy desať. Desať kníh, ktoré by nemali chýbať na hocakej poličke, či v knižnici každej domácnosti. Tu je druhá z nich. Priznajte sa, čítali ste ju?

Aj táto kniha patrí medzi TOP 10 kníh, ktoré by ste mali za svoj život určite prečítať!

Na západe nič nové

„Na západe nič nové“ je vojnový román, ktorý napísal Erich Maria Remarque. Príbeh rozpráva v prvej osobe hlavná postava, mladý vojak Paul Bäumer. Keď kniha táto vyšla prvýkrát, spôsobila obrovský rozruch. Pýtate sa prečo? Prináša totiž svedectvo o tzv. stratenej generácií, o psychicky zlomených vojakoch, ktorí vojnu prežili, ale zanechala na nich svoje stopy.

Hlavný hrdina Paul opisuje, ako ich pod falošnou vojnovou propagandou naverbovali na front. Spolu so svojimi spolužiakmi a kamarátmi musel opustiť školské lavice a odísť na front, do nemilosrdného náručia vojny. Sám Remarque píše o generácií, ktorú spustošila vojna i keď unikla jej granátom. Autor písal romány prevažne s vojnovou tematikou, medzi ktoré paria diela ako Nepriateľ, Víťazný oblúk, Traja kamaráti alebo Čas žitia, čas umierania. V prípade, že ste nielen fanúšikom kníh, ale aj filmu, dávame vám do pozornosti aj filmové spracovanie tohto románu.

„Padol v októbri 1918, jedného dňa, čo bol na celom fronte taký pokojný a tichý, že sa správa z bojiska obmedzila iba na vetu: Na západe nič nové …“ E. M. Remarque

Pridaj komentár