Castingy sa budú konať v dňoch od 24. apríla do 4. mája v obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenskej republiky. Do súťaže sa môžu prihlásiť slečny vo veku 13 až 21 rokov s výškou nad 170 cm a mladí muži vo veku 15 až 23 rokov s výškou nad 183 cm.

Ambasádorkou súťaže je topmodelka Michaela Kocianová, ktorá bude sprevádzať všetkými castingami. Riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR a ČR Saša Jány k projektu hovorí: ,,Je skvelé mať za sebou takmer tri dekády tak úspešného projektu, akým je Elite Model Look na Slovensku a v Čechách.

Schwarzkopf Elite Model Look odštartoval historicky najväčší počet úžasných modelingových kariér v našich krajinách. Rozšírenie pôsobnosti súťaže o mužskú divíziu prinieslo širší záber v oslovovaní mladej generácie a vyhľadávaní talentov.

Teší ma dôvera, ktorú nám na castingoch každý rok prejavujú tisíce nových tvárí a zároveň nás to zaväzuje k splneniu očakávaní v oblasti managementu kariér vybraných finalistov.“

Všetci účastníci castingu absolvujú vstupný pohovor so zástupcom agentúry Elite a získajú darčeky od partnerov projektu a časopis EMMA. V rámci castingov bude prebiehať losovanie o výrobky vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, vlasového stylingu Rowenta for Elite Model Look, produkty dekoratívnej kozmetiky ARTDECO a ďalších značiek od experta na krásu, e-shopu s kozmetikou PROFISKIN.sk.

Schwarzkopf odborníci poradia, ako sa starať o vlasy a zástupcovia spoločnosti Rowenta na vybraných castingoch predvedú, ako si ľahko a rýchlo upraviť vlasy na každú príležitosť.

Vo väčšine miest predvedú modelky agentúry Elite Model Management Bratislava nové trendy v oblasti účesov a farieb na vlasy pre rok 2019 – Schwarzkopf Looks.

Nové trendy zvečnil známy fotograf Armin Morbach. Všetci záujemcovia, aj z radov sprievodu či divákov, ktorí si chcú nechať poradiť so starostlivosťou o vlasy, môžu absolvovať zadarmo analýzu vlasov od značky Schwarzkopf.

Do 14 dní od skončenia castingov budú kontaktovaní všetci, ktorí postúpia do semifinále, ktoré sa bude konať v júni 2019 v Bratislave. Vybrané slečny a mladí muži sa v auguste zúčastnia finále, ktoré sa uskutoční v Španielskej sále Pražského hradu. Víťazka a víťaz národného finále odcestujú na 36. ročník svetového finále Elite Model Look.

Ďalší ročník castingov do súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2019 pre Slovenskú republiku prebehne v apríli a máji 2019 v týchto obchodných centrách:

Generálnym partnerom súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2019 je Schwarzkopf, ďalšími partnermi sú Rowenta for Elite Model Look, expert na krásu PROFISKIN.cz a lifestylový internetový magazín Feminity. Mediálnymi partnermi sú rádio Europa 2, magazín EMMA, Bigmedia a Fashion TV czech&slovak.

Zo súťaže Elite Model Look organizovanou agentúrou Elite Model Management vzíde každý rok budúca hviezda modelingového priemyslu. Od svojho vzniku v roku 1983, vyhľadáva Elite Model Look nové talenty po celom svete.

Objemom, kvalitou a profesionálnym prístupom je dnes táto súťaž najväčšou a najprestížnejšou svojho druhu na svete. Koná sa vo viac než 30 krajinách sveta a každoročne sa do nej prihlásia desaťtisíce začínajúcich modeliek a modelov.

Prostredníctvom Elite Model Look boli objavené mnohé známe tváre z titulných strán svetových módnych časopisov. Súťaž pomohla odštartovať kariéry takých modelingových hviezd, ako sú napr. Cindy Crawford, Gisele Bündchen, Linda Vojtová (svetová víťazka Elite Model Look 2000), Michaela Hlaváčková, Michaela Kocianová, Denisa Dvončová (svetová víťazka Elite Model Look 2003), Sasha Gachulincová a ďalších. Z novej generácie to sú modelky ako Eva Klímková (svetová víťazka Elite Model Look 2013), Barbora Podzimková (svetová víťazka Elite Model Look 2014), či Jana Tvrdíková (svetová víťazka Elite Model Look 2016).

Vďaka štruktúre súťaže sa každá víťazka a víťaz národného finále zúčastňuje medzinárodného finále, kde absolvuje množstvo fotení, výuku chôdze po móle a rozhovory pre médiá. Súťaž vyvrcholí galavečerom, na konci ktorého porota zostavená zo známych osobností vyhlási budúcu hviezdu agentúry Elite. Finalisti získavajú garantované zmluvy s agentúrou Elite v celkovej hodnote 730.000 EUR.

V Českej republike a na Slovensku sa súťaž Elite Model Look organizuje od roku 1992.

Elite World je súčasťou skupiny Elite Licensing, ktorá sa zameriava na služby v módnom priemysle a je vlastníkom newyorskej modelingovej agentúry The Society, ktorú zastupujú supermodelky ako Adriana Lima či Kendall Jenner. Do portfólia Elite Licensing ďalej patrí modelingová sieť Women.

Modelingová agentúra Elite bola založená v Paríži v roku 1972 a počas svojho pôsobenia sa vypracovala na najprestížnejšiu agentúru na svete.

Agentúra Elite, ako dôležitá hybná sila v modelingovom priemysle, položila základy managementu v modelingu a aj naďalej pokračuje v inováciách vo svete modelingových agentúr. Jej prístup k obchodu je založený na predajnej sile, ktorou je schopná modelkám dopomôcť k dosiahnutiu medzinárodnej úrovne a posunúť ich takto až na stupienok supermodeliek. O dievčatá je pritom postarané na vysokej profesionálnej úrovni.

Ako zástanca etického kódexu v modelingovom priemysle podporuje agentúra Elite prísne dodržiavanie zdravého životného štýlu.

Pridaj komentár