Režisér úspešných filmov Kon-Tiki a Piráti Karibiku: Salazarova pomsta, prichádza na filmové plátna s ďalším veľkým dobrodružstvom.

Tentokrát si posvietil na životný príbeh jedného z najslávnejších objaviteľov, dobyvateľov a dobrodruhov – Roalda Amundsena.

Celovečerný výpravný film, ktorý okrem mnohých zaujímavých miest vznikal aj v Prahe, približuje život nórskeho polárneho objaviteľa Roalda Amundsena, ktorý dobýjal nepreskúmané ľadové pustatiny už pred viac ako sto rokmi. Boli to udalosti, ktoré vtedy otriasali svetom a vďaka ktorým sa stal legendou už za svojho života.

Vypĺňal prázdne miesta na mape sveta, dobyl južný pól a ako prvý so svojimi expedíciami dosiahol obidva póly zemegule. Aký ale Roald Amundsen v skutočnosti bol? Odpovede nielen na túto, ale i mnohé ďalšie otázky, môžu nájsť diváci v celovečernej snímke s názvom Amundsen. Film zároveň poukazuje nielen dobrodružnú stránku života slávneho objaviteľa, ale odhaľuje aj jeho súkromie a komplikovanú osobnosť, ktorej počiny sa odzrkadlili aj na rodinných či milostných vzťahoch.

Tvorcom filmu je skvelý nórsky (rovnako ako Roald Amundsen) režisér Espen Sandberg, pričom Amundsen je už jeho tretím životopisným filmom. Jeho spomínaná snímka Kon-Tiki bola nominovaná v kategórii najlepší zahraničný film nielen na Oscara, ale i na Zlatý glóbus.

Postavu Heyerdhala v tomto mimoriadne úspešnom filmovom počine, stvárnil rovnako ako teraz v prípade Amundsena, talentovaný a obľúbený nórsky herec Pål Sverre Hagen. Amundsenovu poslednú životnú lásku Bess Magidsovú si zahrala americká herečka Katherine Waterstonová, ktorú diváci poznajú predovšetkým ako Tinu Goldsteinovú z filmovej série Fantastické zvery alebo Daniels “Dany” Bransonovú z filmu Votrelec: Covenant.

„Väčšina ľudí počula o tom fantastickom príbehu, v ktorom spolu o dosiahnutie južného pólu súperili Roald Amundsen a Robert Scott a aj o tom, ako to celé dopadlo … Ale iba málokto tuší, kto Roald Amundsen v skutočnosti bol. Počas štyroch rokov rešerší a následných príprav sme sa dostali k niekoľkým zaujímavým informáciám z Amundsenovho života a tešíme sa, že sa o tieto informácie podelíme s divákmi,“ prezradil o filme producent Kristian Strand Sinkerud.

Dobrodružnú drámu Amundsen prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Pridaj komentár