Ochutnali ste už miešaný drink? Alkoholické miešané nápoje sú najmä v lete veľmi obľúbené. Pripravujú sa rôznymi spôsobmi, poväčšine v mixéri, šľahači či v šejkri. Pri ich výrobe sa stretávajú rôzne chute a arómy. Ak sme vás navnadili, pozrite si našich 7 tipov na miešané drinky, ktoré sa oplatí ochutnať.

7 miešaných drinkov, ktoré musíte ochutnať!!! Máte už svojho favorita na toto leto?

Mojito

Asi každý už mal možnosť ochutnať mojito. Tento tradičný rumový koktail pochádza zo slnečnej Kuby a časom sa stal jedným z najpopulárnejších miešaných drinkov na svete. Dnes už okrem klasického mojita nájdeme aj jeho rôzne úpravy, ako napríklad jahodové či melónové mojito.

Ako sa také mojito robí?

Potrebujete biely rum (napríklad trojročný Havana Club), trstinový cukor, mätu, limetkovú šťavu, ľad a sódu. Mojito je jedným z drinkov, ktoré sa miešajú priamo v pohári. Vytlačte si do pohára šťavu z limetky a pridajte trstinový cukor. Približne do polovice pohára nasypte ľadovú drť a nezabudnite na mätu. Jemne to celé roztlačte a pridajte ďalší ľad až po okraj. Následne do pohára nalejte rum, premiešajte a pridajte trochu sódy. Ozdobiť to môžete ďalšou mätou a na okraj pohára pridajte rozkrojené koliesko limetky.

Sex on the beach

Ďalší miešaný nápoj, ktorý je obľúbený práve pre jeho sladkú chuť, je Sex on the beach. Vedeli ste, že jeho názov mal byť príznačný pre Fort Lauderdale na Floride? Ted Pizio, ktorý tento drink vymyslel, dobre vedel, prečo tam ľudia chodia. Ďalšou zaujímavosťou je, že tento drink má rôzne názvy. Nakoľko niektorých ľudí jeho názov pohoršoval, môžete ho nájsť aj pod názvami ako Fun of the beach alebo Sand in your shorts.

Sex on the beach si môžete pripraviť aj sami

Stačí vám na to vodka, ľad, broskyňový likér, pomarančový a brusnicový džús. Pohár naplňte do jednej tretiny ľadom. Najskôr sa nalieva voda, potom broskyňový likér. Nasleduje pomarančový džús a nakoniec prilejeme aj brusnicový. Kokteil stačí už len ozdobiť plátkom ananásu alebo pomaranča a drink máte hotový.

Piňa colada

Milovníci kokosu si s týmto drinkom prídu na svoje. Pôvodom je piňa colada z Portorika. Tento miešaný drink bol dokonca dlho považovaný za ich národný nápoj. Je populárny rovnako ako mojito. Patrí medzi sladšie varianty alkoholických miešaných nápojov.

Čím je piňa colada taká zaujímavá?

Na jej výrobu potrebujete biely rum, ananásový džús, kokosové mlieko a smotanu. Všetky tieto suroviny sa poriadne premiešajú a pretrepú, kým nevznikne spenený nápoj. Pridáte niekoľko kociek ľadu a ozdobíte plátkom ananásu. Jednoduché a zároveň výborné.

Bloody Mary

Možno ste už počuli o tom, že vás tento miešaný drink dokáže zbaviť rannej opice. Tieto tvrdenia nie sú nijak potvrdené, no to vôbec neuberá na výnimočnosti Bloody Mary. Takisto aj jej pôvod je zahalený rúškom tajomstva. Ak ale máte radi zaujímavé chute, určite vyskúšajte tento alkoholický drink.

Čo potrebujem na prípravu Bloody Mary?

Hlavnými prísadami sú vodka a paradajková šťava. Okrem nich sa tam pridáva ešte citrónová šťava, worčestrová omáčka, tabasco, mleté čierne korenie a soľ. Do šejkra si dajte pár kociek ľadu a pridajte spomínané ingrediencie. Stačí ho len krátko pretrepať a vyliať do pohára. Pohár si môžete ozdobiť stonkou zeleru.

Aperol Spritz

Posledné roky sa teší veľkej obľube práve Aperol Spritz. Láka svojou sýtou farbou a výbornou, mierne horkastou chuťou. Tento farebne výrazný nápoj vymysleli v Taliansku a patrí k drinkom s nižším obsahom alkoholu.

Ľahká príprava Aperol Spritz

Na jeho výrobu vám stačí mať po ruke šumivé víno Prosecco, likér Aperol a sódu. Pohár na víno naplňte ľadom a pridajte sódu, Prosecco a Aperol v pomere 1:3:2, prípadne podľa chuti. Pohár môžete ozdobiť plátkom pomaranča alebo grepu. A ak chcete, pomaranč si môžete dať aj priamo do drinku.

Tip: Ak si chcete zjednodušiť život, môžete si rovno kúpiť hotový drink Aperol Spritz.

Margarita

V Amerike je dosť populárny miešaný drink zvaný Margarita. Ak ste nadšencom tequily, isto ho vyskúšajte. Ak vám aj hneď nezachutí, neváhajte ju vyskúšať inde. Na svete je totiž niekoľko stoviek receptov na margaritu.

Čím vám margarita učaruje?

Klasická margarita, ako na Slovensku nájdete, pozostáva z tequily, citrónovej alebo limetkovej šťavy a pomarančového likéru. Najskôr si pripravte pohár. Okraj navlhčite citrónovou šťavou a pritlačte ho na tanier so soľou. Pohár už máte ozdobený a môžete sa vrhnúť na prípravu samotného nápoja. Spomínané prísady pretrasiete v šejkri s ľadom a precedíte do ozdobeného pohára.

Cosmopolitan

Posledný miešaný drink, ktorý si spomenieme, je cosmopolitan. Tento nápoj sa stal obľúbeným hlavne vďaka seriálu Sex v meste. Vznikol na Floride a užívajú si ho ľudia po celom svete.

Cosmopolitan na doma

Ak si chcete urobiť svoj vlastný cosmopolitan drink, budete potrebovať citrónovú vodku, pomarančový likér, brusnicový džús a limetku. V šejkri si pretrepte citrónovú vodu, šťavu z limetky, cukor a brusnicový džús s ľadom. Nápoj si viete ozdobiť citrónovou kôrou alebo plátkom citrónu.

Zaujímavosť na záver

Vedeli ste, že cukor sa všeobecne pri výrobe miešaných drinkov nepoužíva? Miesto neho sa do nich pridávajú sirupy.

Veríme že sme vás na horúce letné obdobie dostatočne inšpirovali a že si v rámci zaslúženého relaxu doprajete aspoň jeden miešaný drink. Ktorý z nich ochutnáte ako prvý?

1 KOMENTÁR

Pridaj komentár