Rozhodli ste sa, že je čas na nové plavky? V tom prípade asi premýšľate nad tým, aký typ plaviek si zvolíte tentoraz. Či už hľadáte jednodielne, bikiny alebo monokiny, poradíme vám, ako na to.

Jednodielne plavky nemusia byť nuda a pokiaľ si myslíte, že sa hodia skôr pre plavkyne, ste na omyle. Aj dobre zvolené jednodielne plavky vám vytvarujú sexy krivky a nemusíte ich nosiť iba v prípade, že nimi chcete skryť bruško.

Poznáte monokiny? Sú obdobou jednodielnych plaviek, ale sú viac vykrojené v bokoch. Na jednej strane teda zakryjú časť bruška, avšak vyzerajú veľmi sexy a rafinovane.

Dvojdielne plavky, teda bikiny, sú jednoznačne najobľúbenejším kúskom. Sú ideálne v prípade, ak sa chcete pekne opáliť a ich výhodou je, že jednotlivé vršky a spodky môžete medzi sebou kombinovať.

Veľmi populárne sa stávajú aj tankiny, teda dvojdielne plavky s dlhším vrchným dielom, ktorý pripomína tielko. Pekne vyniknú na všetkých postavách a obľúbili si ich aj tehotné ženy s rastúcim bruškom.

Tipy pre perfektný výber plaviek

  1. Kombinujte veľkosti – často sa stáva, že veľkosť vrchného a spodného dielu je v nepomere. To vás môže viesť k frustrácii z toho, že vám žiadne dvojdielne plavky nesedia. Nebojte sa siahnuť po rozdielnych veľkostiach.

2. Využitie plaviek – hľadáte plavky na letnú dovolenku, na ktorej sa plánujete krásne opáliť? Tak stavte na bikiny, pokojne brazílky. Pokiaľ ste skôr športový typ a budete hrať napríklad volejbal alebo paddlebordovať, zvoľte si jednodielne plavky, ktoré si nebudete musieť neustále popravovať.

3. Zlaďte plavky k vašej osobnosti – ste dievčenský typ? Perfektne vám sadnú volány, sukňový spodok, kvetinové vzory či ružová farba. Alebo ste skôr chlapčenský typ? Tak v tom prípade siahnite po kraťasovom spodku. A ak máte radi eleganciu a nadčasovosť, jednoznačne stavte na čiernu farbu.

4. Prispôsobte plavky vašej postave – neprispôsobujte vašu postavu plavkám, ale presne naopak!

  • širšie boky – zamerajte pozornosť na hornú časť vášho tela. Pomôžu vám k tomu volány, pestré farby a vzory. Naopak, nohavičky zvoľte jednofarebné;
  • väčšie prsia, bruško aj zadok – perfekte na vás ukážu jednodielne plavky s hlbším výstrihom v tmavej farbe. Taktiež sa pre váš typ postavy hodia tankiny alebo monokiny;
  • úzky pás – ak máte ženské krivky a užší pás, stavte na bikiny bez ramienok, monokiny alebo bikiny v tmavšej farbe;
  • chlapčenská postava – zvýraznite svoje boky vďaka nohavičkám na zaväzovanie a objem v hornej časti zas podporte volánmi, vzormi či plavkami na jedno rameno.

5. Vyberte si vhodný materiál – vždy si prečítajte, z čoho sú plavky vyrobené. Vyhnete sa tak nekvalitným materiálom, ktoré sa po pár použitiach rozťahujú a stratia svoj tvar. Dôležité je, aby plavky rýchlo vyschli, boli pružné a nie príliš tenké. Stavte na materiály ako elastan, polyester či lycra.

Nezabudnite, že v plavkách sa máte cítiť nielen žensky a sebavedome, ale najmä pohodlne. Preto výberu toho správneho strihu venujte dostatok času, aby ste sa zbytočne neunáhlili.

Pridaj komentár