Snívate o útulnej a zároveň štýlovej spálni? Chceli by ste, aby jej výzdoba držala krok s rýchlo meniacimi sa trendmi aj bez zásadnej renovácie? Pripravili sme pre vás štyri inšpirácie, vďaka ktorým prejde vaša spálňa rýchlou a efektívnou metamorfózou. Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si zo spálne príjemné miesto, na ktoré sa budete tešiť.

1. Posteľná bielizeň – pohodlná a štýlová zároveň

Ústredným kusom nábytku v spálni je jednoznačne posteľ. Nezabudnite preto na výber správnych posteľných obliečok, ktoré okamžite pritiahnu pozornosť a dotvoria celkový dizajn interiéru. Štýl, ktorý bude v spálni dominovať, závisí od farieb a vzorov posteľnej bielizne. K najpopulárnejším odtieňom dnes patria pastelové farby, prípadne kombinácia béžovej, ružovej a sivej. Vizuálne zaujímavo pôsobí aj ich spojenie s dymovými prvkami s nádychom do popolava. Univerzálnym pravidlom však zostáva, že práve jemné farby nám prinášajú pokojný spánok.

Keď máte chuť na zmenu, výber nových a zaujímavých posteľných obliečok prinesie do vašej spálne okamžitú sviežosť a originalitu. Kvalitné obliečky z prírodných materiálov, akými sú bavlna či ľan, budú skvelým nápadom aj v priebehu niekoľkých rokov.

2. Vázy – rýchle a jednoduché osvieženie spálne

Ďalším rovnako jednoduchým a efektívnym nápadom na osvieženie spálne sú doplnky. Maličkosti v podobe dekorácií sú tým prvkom, ktorý najviac zaváži. Nemusí ich byť veľa, stačí niekoľko predmetov, ktoré vám urobia radosť kedykoľvek sa na ne pozriete. Vhodným doplnkom na rýchlu premenu interiéru sú aj vázy. Bez ohľadu na to, či máte spálňu v štýle glamour alebo preferujete minimalizmus, vázy budú fungovať skvele v kombinácii s akýmkoľvek štýlom. V lete do nich môžete dať krásne čerstvé kvety a na jeseň zas sušené trávy.

Svoj výber nemusíte obmedzovať len na jeden kus vázy. Práve zloženie z viacerých váz rôznych veľkostí vyzerá mimoriadne krásne. Výhodou váz je aj to, že ak vás po čase v spálni omrzia, jednoducho ich môžete preniesť do obývačky či predsiene a tam ich štylizovať úplne novým spôsobom.

Tip: Dizajnové a štýlové vázy môžete nájsť online na WestwingNow.sk alebo pre Českú republiku na WestwingNow.cz.

3. Šatník v spálni – funkčné a štýlové uloženie oblečenia

Spálňa je nielen oázou relaxu, ale aj miestom, kde sa pripravujeme na každý svoj deň. Preto sa v spálni veľmi často nachádza šatník v podobe šatníkovej skrine, zrkadla alebo stojanu na oblečenie. Šatník v podobe otvorenej skrine alebo stojana je riešenie, ktoré v poslednej dobe naberá na popularite. Vystavením oblečenia na vešiaku dodáte svojej spálni úplne nový vzhľad. Okrem stojanu môžete siahnuť aj po dekoratívnych škatuliach na topánky a iných štýlových úložných riešeniach. Šatník v takejto edícii je pútavým prvkom, ktorý sa dá vyskladať na mnoho spôsobov.

4. Toaletný stolík – krása v každom rozmere

Toaletný stolík v spálni si získava čoraz väčšiu obľubu. Vyhradená zóna, kde sa môžete postarať o ranný make-up a večernú starostlivosť, prinesie do vašej spálne úplne iný a nový rozmer. Kozmetický kútik si môžete zariadiť niekoľkými spôsobmi. Najjednoduchším z nich je výber klasického toaletného stolíka, teda stolíka so zrkadlom, ktorého súčasťou je malá polička na kozmetiku. Vhodne poslúži na tieto účely aj konzolový stolík. Položte naň zrkadlo alebo ho nad neho zaveste do ozdobného rámu. K nemu postavte šperkovnicu, taštičku s vašou obľúbenou kozmetikou, či parfumy v krásnych fľaštičkách. Získate tak zónu starostlivosti v spálni a ďalší úložný priestor.

Premena spálne je projekt, ktorý vám môže priniesť veľa radosti a nový vzhľad do vášho interiéru. Nápadov a inšpirácií ako môže vyzerať moderná spálňa je neúrekom. Nezabudnite však hľadať kreatívne riešenia, ktoré premenia interiér na útulné a upokojujúce miesto a zároveň vás pozitívne naladia na každý ďalší deň.

FOTO: Westwing

Pridaj komentár