V dnešnej dobe už nie je takmer žiadna udalosť, na ktorú by sa namiesto podpätkov nedali obuť tenisky. Dámy to, samozrejme, rady využívajú – niet divu, nosenie tenisiek je často omnoho pohodlnejšie ako nosenie vysokých podpätkov. Dámske tenisky sa tak pomerne rýchlo stali číslom jeden v oblasti módnych trendov. Pokiaľ však chcete nosiť vaše tenisky 24/7, potrebujete kúsok, ktorý bude štýlový. Čo by ste si teda nemali nechať ujsť?

FOTO: EverGrump/shutterstock.com

Čo sa bude tento rok diať vo svete tenisiek?

V roku 2022 sme vídali masívne tenisky, rok 2023 so sebou prinesie výrazné zoštíhlenie línií a tvarov. Stále budeme húfne nosiť objemné trailové či bežecké štýly, no každý, kto sleduje svet módy vycíti, že renesancia masívnych Nike tenisiek je takmer za nami. V tejto fáze sa zdá, že svet upriamuje pozornosť smerom k elegantným futbalovým siluetám, ako je napríklad Adidas Samba alebo Onitsuka Tiger Mexico 66. Toto sú štýly, ktoré budete milovať v roku 2023.

Trendy tenisiek 2023

Začnime tým najzrejmejším. Návrat dámskych tenisiek Adidas Samba sa už v pozadí varí pomerne dlho, a je zrejmý najmä medzi tými, ktorí oceňujú historické väzby tohto štýlu na futbal. Za oživenie tohto trendu však môžeme poďakovať najmä rôznym spoluprácam, ktoré Adidas tento krát uzatvoril s menami ako Grace Wales Bonner, Bella Hadid, Hailey Bieber, Jordan Daniels a s mnohými ďalšími modelkami s prítomnosťou na Instagrame. Pripojte k nim nostalgiu, trochu štýlu a máte virálny teniskový trend, ktorého sa tento rok tak ľahko nezbavíme.

FOTO: Alones/shutterstock.com

Druhým horúcim trendom je tiež minimalistický štíhly štýl, ktorý so sebou prinášajú tenisky Onitsuka Tiger Mexiko 66. Ako väčšina tenisiek, aj štýl Mexico 66 od Onitsuka Tiger má svoj vlastný príbeh a zďaleka to nie sú len topánky, ktoré nosí Uma Thurman vo filme Kill Bill. Pôvodne boli navrhnuté pre atletiku a v roku 1968 boli vybrané ako oficiálne tenisky olympijských hier v Mexico City. Ak teda hľadáte niečo klasické a zároveň retro, rozhodne by ste ich mali vyskúšať.

Trailových a bežeckých topánok sa nezbavíme

Značky ako Nike, Asics alebo New Balance, ktoré minulý rok oživili množstvo kúskov z roku 1993, budú aj naďalej využívať náš smäd po škaredých normcore teniskách. Tieto tenisky jednoducho nemôžeme dostať z hlavy, pretože sú perfektné na prechádzky, do práce i na cestovanie.  Ich jediná nevýhoda však je, že si kvôli nim budete musieť kúpiť väčší cestovný kufor – do toho malého sa totiž nezmestia.

Trailové bežecké topánky s nami na cestu vyrážajú už niekoľko rokov, čo je výsledkom celosvetovej posadnutosti gorpcore a opotrebovaným štýlom. Značka Salomon tak napríklad prichádza so svojou vlastnou verziou, a vzhľadom na to, že už teraz tento pár nosí každý druhý človek, rozhodne môžeme očakávať, že v roku 2023 budú trailové topánky veľmi populárne. Vyskúšať môžete tiež trailové topánky od adidas alebo Nike, ktoré síce na niekoľko rokov vďaka teniskám upadli do zabudnutia, no dnes už je jasné, že prišiel ich čas.

Pridaj komentár