Keď vláda klame, noviny sa musia postaviť na stranu pravdy. Aféra v Pentagone je napínavou drámou z prostredia najvyšších politických kruhov USA. Rozpráva skutočný príbeh Kay Grahamovej (Meryl Streep), vydavateľky The Washington Post, a jej vedúceho redaktora Bena Bradleeho (Tom Hanks), ktorí sa pustia do boja s vládnou mašinériou. Chcú zverejniť exkluzívny materiál odhaľujúci fakty, ktoré americká vláda pred verejnosťou ukrývala takmer tri desaťročia. V nerovnom súboji obaja riskujú nielen svoje kariéry, ale aj osobnú slobodu, len aby pomohli vyniesť na svetlo dlho utajovanú pravdu o tzv. Pentagon Papers.

2 nominácie na Oscara v podaní najnovšieho filmu Stevena Spielberga – Aféra v Pentagone! Vychutnajte si výkony Toma Hanksa a Meryl Streep už dnes!!!

Vo filme The Post: Aféra v Pentagone, sa po prvýkrát v jednom filme stretli režisér Steven Spielberg a dve herecké esá – Meryl Streep a Tom Hanks. Film vznikol v produkcii Amy Pascalovej a Kristie Macosko Kriegerpvej.

Scenár napísali Liz Hannah a Josh Singer. Vo vedľajších úlohách sa objavili Alison Brie, Carrie Coon, David Cross, Bruce Greenwood, Tracy Letts, Bob Odenkirk, Sarah Paulson, Jesse Plemons, Matthew Rhys, Michael Stuhlbarg, Bradley Whitford a Zach Woods.

“Niektorí ľudia majú radi konkurenciu a boj, a hoci by som to rada povedala aj o sebe, nie je to tak. Ale ak už sa raz vydáte na cestu, myslím, že musíte po nej napredovať. Nesmiete z nej zísť a vzdať to.”

Katharine Graham, vydavateľka The Washington Post

V histórii USA sa dá nájsť niekoľko zlomových momentov, kedy sa obyčajní občania museli rozhodnúť, či budú riskovať svoje živobytie, reputáciu, spoločenské postavenie alebo dokonca slobodu, aby urobili zadosť svojej viere v spravodlivosť, ochránili ústavu a bojovali za právo na slobodu.

Jeden z týchto momentov opisuje vo svojom filme The Post: Aféra v Pentagone niekoľkonásobný držiteľ Oscara – Steven Spielberg.

Divákom ponúka napínavú drámu nakrútenú podľa skutočných udalostí, ktoré sa odohrali v 70-tych rokoch potom, ako sa konkurenčné denníky The Washington Post a The New York Times spojili v boji za právo na zverejnenie prísne tajných materiálov, ktoré svet neskôr spoznal ako “Pentagon Papers”.

Americkú drámu Aféra v Pentagone prináša do slovenských kín od 22. februára 2018 distribučná spoločnosť Forum Film

Pridaj komentár