Neuveriteľných 12 rokov už na hudobnej scéne pôsobí spevácke trio Matej Vaník, Peter Ševčík a Peter Ďurovec, známe pod umeleckým názvom La Gioia. Po stovkách úspešných koncertov a skladieb, mal byť pre toto hudobné zoskupenie aktuálny rok rokom výziev. Skvelý rozbeh len potvrdil originálny duet so speváčkou z Kuvajtu a mimoriadne úspešný koncert v hlavnom meste Uzbekistanu. Ďalšie koncerty v Berlíne, Rige, Moskve, Madride či Barcelone, museli byť žiaľ z pretrvávajúcej pandemickej situácie dočasne odložené.

Talentované trio obdobie karantény využilo priam dokonale, čoho výsledkom sa stal nový album plný krásnych hitov s výpovedným názvom Per lei (Pre ňu). V poradí už 8. album a zároveň 7. štúdiový, je venovaný všetkým matkám z celého sveta.

Piesne na novom albume sú nahraté v talianskom, anglickom, českom a ruskom jazyku. Fanúšikovia zoskupenia La Gioia si prídu i tentokrát na svoje a budú si môcť i tentokrát vychutnať populárne piesne v autentickom romantickom šate.

Doslova na poslednú chvíľu vznikol videoklip k skladbe Nebbia che sa (v preklade z tal. Hmla, ktorá vonia), ktorý bol natáčaný v Benátkach počas tohtoročného karnevalu. Nakoľko taliansky text piesne pojednáva o kedysi zabávajúcich sa a flámujúcich obyvateľoch Benátok, ktorí aby ospravedlňovali svoje hýrenie až do rána, hovorievali, že strážia hmlu, bolo toto svetovo známe „Mesto na vode“ najlepšou možnou lokalitou. Hmlu, ktorá vonia šťastím, pretože sa sami cítili byť šťastnými počas bujarých večierkov a karnevalu. Samozrejme, text piesne treba poňať poeticky a s veľkou dávkou predstavivosti.

A ako samotné natáčanie prebiehalo? Samotné Benátky privítali celý tím najlepšie ako mohli, a to hustou a mliečnou hmlou – presne takou, akú potrebovali do nahrávky, navyše bez využitia akýchkoľvek hmlových efektov.

Pôvodný plán natočiť video v oblekoch stroskotal na zime, a tak na poslednú chvíľu zmenila skupina vizáž a v civilnom oblečení prežila naozaj veľmi príjemný pracovný deň. Práve ten sa snažili zachytiť okom kamery, vrátane pravej nefalšovanej atmosféry svetovo presláveného benátskeho karnevalu. Nakrúcanie vzniklo v období, keď v Benátkach ešte nepanovali žiadne zákazy a u nás sa iba šepkalo o možných následkoch ohrozenia koronavírusom.

Názvy skladieb z albumu Per lei:

1.  Per Amore (orig. All for Love)

2.  Perfect Symphony

3.  Con La Donna (orig. You‘re a Woman)

4.  Lady, Lady, Lady

5.  Vivo Per Lei

6.  Kôň

7.  Nebbia Che Sa (orig. Neviem Byť Sám)

8.  Prý Se Tomu Říka Láska

9.  L’amore È Nell’aria Stasera (orig. Can You Feel the Love Tonight)

10. Sei Il Futuro (orig. Eye of the Tiger)

11. Saprai (orig. Cesta do Rozprávky)

12. Never Let Me Down Again

Foto: Archív La Gioia, Text: Anna Olvecká

Pridaj komentár