Účes hrá kľúčovú úlohu pri vytváraní harmonického vzhľadu osoby. Ak sa nám podarí vytvoriť správnu harmóniu medzi osobnosťou a účesom, môžeme omladnúť aj o niekoľko rokov. Z tohto dôvodu prinášame niektoré praktické a ľahko realizovateľné rady, ktoré nám pomôžu dostať vždy čo najlepší „look“. Čítajte ďalej a skúšajte!

Viete, ktorých 10 jednoduchých trikov s vlasmi vás omladí minimálne o päť rokov?

Keď príde na strihanie vlasov, najlepší spôsob ako vyzerať mladšie, je ísť cestou vrstvených účesov a tvár a krk lemujúcich účesov – či už ide o „strapatý“ alebo postupný strih.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin

Farba

Svetlé vlasy vytvárajú omladzujúci efekt – je to jedno zo základných kaderníckych pravidiel. Avšak mali by sme byť opatrní a zvoliť si správnu farbu a jej odtieň. Odporúča sa nemeniť farbu svojich vlasov o viac ako dva až tri tóny svetlejšiu ako je ich prirodzená farba. Netreba tiež zabúdať zvoliť si ten správny odtieň a to podľa farby očí a pokožky.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin1

Pre tie ženy, ktoré nechcú radikálne zmeniť svoj imidž, radíme vyskúšať zosvetlenie iba niekoľkých pramienkov vlasov. Aj takáto zmena dodá pleti žiarivosť a pridá dynamiku do vášho celkového vzhľadu.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin2

Dĺžka

Krátke vlasy sú spájané s aktívnym životným štýlom a mladosťou. Čím sme ale staršie, tým kratšia by mala byť aj dĺžka našich vlasov. Ale pozor, aby nedošlo k extrémom – ultra krátke účesy inklinujú zvýrazňovať oválnosť tváre, čo nemusí byť vždy tá najsprávnejšia voľba. Najlepší variant dĺžky vlasov je od brady až po úroveň polovice krku.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin3

Objem

Rovné vlasy vyzerajú v mnohých prípadoch úžasne, no všeobecne pri tomto type účesu vyzeráme staršie. Pre omladnutie je jednoznačne najlepší objemný účes. Avšak nezabúdajme, že najlepšia je vždy zlatá stredná cesta – príliš veľa objemu nám naopak môže zopár nechcených rokov pridať. Ten správny objem by mal vyzerať prirodzene a nenápadne. Najjednoduchšie dosiahneme objem vrstveným účesom alebo natočením vlasových pramienkov. Odporúčame tiež aplikovanie laku na vlasy (ale nezabudnite, taktiež s mierou).

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin4

Ofina

Ofina môže náš vzhľad veľmi omladiť – schová vrásky na čele a zvýrazní oči. Optimálnym riešením je, aby bola členená na stredne hrubé pramienky. V prípade, ak by boli príliš hrubé a ofina súvisle rovná, môžeme tak nášmu vzhľadu výrazne priťažiť – tvár bude opticky kratšia a príliš zaoblená až bucľatá.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin5

Cestička

Stredová cestička robí náš vzhľad prísnejším a teda budeme vyzerať opticky staršie. Odporúčame vám použiť viacero variant. Napríklad odlúčením cestičky na jednu stranu budú vaše oči vyzerať väčšie a výraznejšie. Netreba sa tiež báť experimentovať aj tým, že si začešeme vlasy dozadu alebo si ich zakľukatíme či zapletieme. Všetky tieto spôsoby zjemnia náš celkový vzhľad a pridajú vlasom objem.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin6

Každodenný styling

Ako aj dokonale rovné vlasy, tak aj príliš pevné účesy nám na našom vzhľade môžu pridať niekoľko rokov. V prípade že nosíme cop, je dôležité si ponechať niekoľko uvoľnených pramienkov po stranách tváre a nezatáčať ich pritom príliš do kudrliniek. Na druhej strane, ak nosíme vlasy voľne rozpustené, odporúčame vytvoriť dojem prirodzených jemne vlnitých pramienkov vlasov. Tí, ktorí dávajú prednosť rovným vlasom, mali by zvážiť pridanie mierneho chaosu do svojho účesu, či už pomocou asymetrických strihov alebo rôznych kombinácii zvýraznených, navoskovaných, nalakovaných či strapato vyzerajúcich vlasových pramienkov.

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin7

Večerný účes

Ak sa pripravujeme ísť večer von, treba veľmi rýchlo zabudnúť na tupírovanie, dokonale fixované pramienky či retro štýl. Rovnako ako aj iné druhy účesov, aj večerný účes by mal vždy vyzerať prirodzene. Okrem toho sa netreba báť pridať pár hravých dotykov „tu a tam“ – niečo na štýl Amy Adams, ktorá zariskovala a na významnú spoločenskú udalosť prišla s vrkôčikmi – práve týmto rozhodnutím si získala veľkú pozornosť a veľmi pozitívne ohlasy!

10_jednoduchych_vlasovych_trikov_mmagazin8

A nakoniec zopár rád navyše:

1. Hyperaktívne používanie vlasových stylingových prípravkov nás automaticky robí staršími. Toto pravidlo platí rovnako pre večerné ako aj denné účesy.

2. Ak používame vlasové doplnky, je potrebné sa uistiť, že sú vysoko kvalitné. Určite sa treba vyhnúť krikľavým plastovým hrebeňom, detským sponkám do vlasov či zamatovým gumičkám.

3. Keď si natáčame vlasy, používame veľké valčeky (alebo inú alternatívu za valčeky) – to nám pomôže zabrániť tomu, aby boli kučery príliš malé. Drobné kučery pridávajú vzhľadu energiu len do veku 30 rokov.

4. Všetky tieto stylingové techniky a rady môžu byť naozaj užitočné iba vtedy, ak ich aplikujeme na zdravé a dobre udržiavané vlasy. Je nevyhnutné dať vlasom tú najlepšiu starostlivosť, aká je len možná!

Pridaj komentár